Dom pre dažďovníky na Kramároch

Dom pre dažďovníky na Kramároch

Pomohli sme

Bratislavské regionálne a ochranárske združenie – BROZ – uskutočnilo zabezpečovacie práce pri stavbe veže pre dážďovníky. Išlo o nakládku, prevoz a vykládku nosnej konštrukcie pre vežu, príprava nosníka na montáž, prenájom plošiny a práce z plošiny. Na to boli použité finančné prostriedky – ktoré poskytol Fond Rudolfa Kusého pri Komunitnej nadácii Bratislava.

Projekt sa realizoval na Kramároch, na pozemku Slovenskej zdravotníckej univerzity. Hlavným cieľom projektu je vytvorenie unikátneho biotopu iba pre dážďovníky s poukázaním na problematiku ich ochrany takýmto netradičným, vizuálne atraktívnym spôsobom. Ide o architektonický projekt, vežu, ktorá pozostáva z 3 betónových pilierov, na ktorých je osadený kruhový oceľový nosník so 120 hniezdnymi búdkami.

Projekt je teda určený pre samotné živočíchy, ako ich biotop. Určený je však aj pre širokú verejnosť, ktorej takto priblížia problematiku ochrany dážďovníkov. Rovnako aj spomínaná stavba zatraktívni lokalitu, či už pre turistov alebo domácich. V osadenej veži možno atraktívne pozorovať dážďovníky lietajúce v jej okolí.

Cieľovou skupinou je teda verejnosť pohybujúca sa v lokalite, školy aj turisti.

Related portfolio items